Księgozbiór
Biblioteka szkolna to szczególne miejsce w szkole.
"Cóż może być bardziej cennego od codziennych spotkań z mądrymi książkami"

Lew Tołstoj

Historia szkoły i biblioteki liczy ponad pół wieku. Przez kolejne lata, biblioteka wspierała i ułatwiała realizację programu dydaktycznego i wychowawczego szkoły oraz była miejscem rozwoju kulturalnego. W centrum uwagi znajdował się czytelnik i możliwie najlepsze zaspokojenie jego potrzeb czytelniczych i informacyjnych.

Księgozbiór biblioteki liczy obecnie ok. 15 tyś. woluminów.

Biblioteka gromadzi następujące materiały:

-  literaturę piękną,

-  publikacje naukowe i popularnonaukowe z różnych dziedzin wiedzy,

-  literaturę z zakresu pedagogiki, psychologii i dziedzin pokrewnych,

-  regionalizmy,

-  podręczniki,

-  programy nauczania,

-  rozporządzenia i regulaminy wewnętrzne szkoły,

-  czasopisma dla uczniów i nauczycieli,

-  kasety video,

-  płyty CD-ROM,

-  programy multimedialne.

Istotną częścią księgozbioru jest księgozbiór podręczny. Obok encyklopedii, słowników, leksykonów gromadzone są pozycje z zakresu historii literatury polskiej, techniki, sztuki, poradniki językowe.
    W bibliotece uczniowie i nauczyciele mogą korzystać ze zbiorów na miejscu oraz wypożyczać materiały do domu. Mają także możliwość korzystania z czytelni multimedialnej wyposażonej w szesnaście stanowisk komputerowych z podłączeniem do Internetu.
    Zbiory biblioteczne są ewidencjonowane, opracowywane i udostępniane w oparciu o zainstalowany program biblioteczny MOL Optivum. Głównym zamierzeniem jest  umożliwienie czytelnikom dotarcia do informacji o zbiorach poprzez sieć Internetu.